Aktualności

Dzień Geografa


blog img

Dzień Geografa

  • 2023-05-01 09:48

27 kwietnia klasa 3E uczestniczyła w Dniu Geografa zorganizowanym przez Instytut Geografii i Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Oddział Kielecki Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Po części oficjalnej, wraz z innymi uczniami, głównie szkół kieleckich, mieliśmy okazję wysłuchać interesującego wykładu dr  Cezarego Jastrzębskiego - Dziedzictwo kulturowe projektowanego Sandomiersko-Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego.

Zespoły uczniów szkół uczestniczących w Dniu Geografa wzięły udział w GeoQuizie – „Zrozumieć Ziemię”. Maksymilian, Wiktor i Szczepan godnie nas zaprezentowali i zajęli III miejsce.

Największe zainteresowanie uczniów wzbudziły warsztaty. Augmented Reality Sandbox – Wpływ działalności człowieka na środowisko przyrodnicze zaprezentowany przez dr Marcina Frączka okazał się absolutnym hitem. Zademonstrowane urządzenie wykorzystuje czujnik ruchu i specjalistyczne oprogramowanie komputerowe do mapowania linii konturowych na piasku w czasie rzeczywistym. „Zabawa w piaskownicy” to doskonała pomoc dydaktyczna wspomagająca wyobraźnię, o czym przekonali się nasi uczniowie.

Za rok kolejne atrakcje. Do zobaczenia.

Opracował: A. Kasprzyk