Dni Otwarte w Chałubińskim

Dni Otwarte w Chałubińskim

• 2024-04-15 17:23

W dniach 12-13 kwietnia 2024 roku odbyły w IV Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. dra Tytusa Chałubińskiego w Radomiu „Dni otwarte”, którym przyświecało hasło „Otwarci dla Was, otwarci na Was”,

Na ósmoklasistów czekało wiele atrakcji:

Prezentacja oferty edukacyjnej.

„Chałubiński łączy pokolenia…” - prezentacja historii szkoły i Fundacji Chałubińszczaków, wystawa fotograficzna.

„Bienvenido a España…” -  prezentacja kultury i tradycji Królestwa Hiszpanii oraz sekcji dwujęzycznej IV LO: degustacja potraw, gry i zabawy językowe, muzyka hiszpańska.

„Poczuj chemię do Chałubińskiego” – pokazy chemiczne.

„Świat pod mikroskopem” – pokazy biologiczne..

„Fizyka wokół nas” - prezentacja sekcji fizyki, pokazy.

„Głodni wiedzy, czyli smaki czterech stron świata” -  prezentacja sekcji geograficznej.

„Potyczki z matematyką” - gry i łamigłówki matematyczno – logiczne.

„W świecie teatru i bohaterów…” – wystawa „Bohater literacki w obiektywie”, fotobudka „Zostań bohaterem” , Teatrzyk „Zielona gęś” .

„Chałubiński to także historia” – „Powrót do przeszłości”, „W świecie średniowiecza” – gry i quizy historyczne, sztuka średniowieczna, wystawa prac uczniów „Kronika średniowieczna”.

„Tu lubimy (się) uczyć języka niemieckiego” – gra terenowa, animacje językowe.

„Angielska kawiarenka” – poczęstunek w stylu angielskim, gry i zabawy językowe,  mini koncert, filmy „Porady dla obcokrajowców w PL”, wystawa prac uczniów „Szekspir na plakacie”.

„Jak to działa…?” – prezentacja sekcji informatycznej, prezentacja prac uczniów – grafika komputerowa, prezentacja aplikacji bazodanowych on-line – pracownie informatyczne.

Chałubiński to także Aktywny Wf” – turniej piłki nożnej dla szkół ponadpodstawowych, turniej piłki siatkowej, fitness, tenis stołowy, tenis ziemny.

„W bibliotece jest Miło(sz)” – wystawy: „Poznaj wiersze Miłosza”, książek literackich patronów roku 2024, kronik szkolnych, quiz o bibliotece i szkole, prezentacja multimedialna.

„Kim chcesz zostać?” – doradztwo zawodowe.

„Aniołek w Chałubińskim” - prezentacja zespołu katechetycznego i spotkań „Aniołek”.

Cafe „Tytuski”: „IV LO wszystko możesz tu znaleźć…” – prezentacja działań SKW „Tytuski”, SU i zespołu Chałubiński Band.

„Barwne życie Chałubińszczaka”-  koncert Chałubiński Band, tańce integracyjne.

Podczas Dni Otwartych można było spotkać się z nauczycielami i uczniami, poznać ofertę edukacyjną szkoły na rok szkolny 2024/ 2025 i zwiedzić placówkę.