Projekty

Współpraca z Wydziałem Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

• 2022-06-10 18:22

7 kwietnia 2022 roku zostało podpisana umowa o współpracy naszego liceum z Wydziałem Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Celem współpracy jest zacieśnienie więzi między środowiskiem akademickim i szkolnym. Ma ona służyć podnoszeniu jakości kształcenia, rozwijaniu zainteresowań uczniów i propagowaniu nauk geograficznych.

Umowa o współpracy

W ramach realizowanego projektu uczniowie uczestniczyli:

• w obchodach Dnia Geografa,
  • wykładach i warsztatach prowadzonych przez pracowników Instytutu Geografii i Nauk o Środowisku UJK,
  • Atrakcje Afrodyty (wyspy), dr hab. T. Kalicki, prof. UJK
  • Walory geoturystyczne Jordanii, dr hab. M. Ludwikowska-Kędzia, prof. UJK
  • Geograficzne badania gleb jako wskaźnik oceny stanu środowiska, dr hab. A. Zieliński, prof. UJK
  • AugmentedRealitySandbox – krajobraz w zasięgu ręki, dr M. Frączek
  • konkursie zorganizowanym dla uczniów szkół partnerskich (reprezentacja uczniów klasy 1E zdobyła II miejsce).

Instytutu Geografii i Nauk o Środowisku udostępnił nam zdjęcia lotnicze oraz stereoskopy lustrzane, które były wykorzystane na zajęciach dodatkowych z geografii). Dzięki wypożyczonym przyrządom pomiarowym możliwe było wykonanie planu sytuacyjnego otoczenia naszego liceum.

Współpraca z UJK daje duże możliwości rozwoju dla naszych uczniów, uwzględnia to podpisana umowa zakładająca poszerzanie form współpracy w zależności od zainteresowania.

Zobacz stronę Wydziału Nauk ścisłych i Przyrodniczych UJK w Kielcach (link do strony)